بازار رقابتی امروز، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع را ایجاب کرده است تا با ایجاد تنوع در بسته بندی محصولات خود، هر کدام سهم قابل توجهی از سبد خرید مردم را به خود اختصاص دهند. از این رو امر طراحی محصول و به خصوص طراحی محصولات پلاستیکی دارای جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ی توسعه‌ی شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های فعال در صنایع تولید نوشیدنی و خوراکی، تولید روغن‌های صنعتی، تولید شوینده و محصولات بهداشتی و تولید دارو، شده است.

طراحی سه بعدی

می‌توان ادعا نمود که بسته‌بندی محصولات تولیدی شرکت‌ها در شکل گرفتن شخصیت آن محصول در ذهن خریدار، نقش اساسی را ایفا می‌کند. واحد طراحی رایمانیک، با اطلاع از اهمیت برندینگ در حوزه‌ی صنایع گوناگون، طرح‌های اولیه‌ی محصولات پلاستیکی جدید شما را با چاشنی زیبایی شناختی به روی کاغذ می‌آورد. طراحان ما در صورت رضایت شما از اتود اولیه‌ی طرح‌های اجرا شده، با مهارت در بهره‌گیری از نرم افزارهای طراحی صنعتی، به طراحی سه بعدی محصول پلاستیکی مورد نظر شما می‌پردازند. همچنین اگر ایده‌ی شما به صورت یک عکس باشد، طراحان کاربلد رایمانیک، امکان طراحی سه بعدی محصول پلاستیکی از روی عکس را با استفاده از نرم افزارهای طراحی صنعتی دارند. البته گاهی شما می‌توانید برای ایده گرفتن، از بسته بندی پلاستیکی محصولات شرکت‌های پیشرو در صنعت خود، با استفاده از مهندسی معکوس و ایجاد تغییرات کلی روی آن‌ها، مسیر کوتاهتر و سریعتری را برای رسیدن به محصول نهایی بپیمایید، ولی ما در وهله‌ی اول به شما پیشنهاد یک سرمایه گذاری بر مبنای برندینگ و خلاقیت در ایجاد طرحی نو را می‌دهیم. به هر حال، ما برای طراحی محصول پلاستیکی و خلق یک بسته‌بندی زیبا و صاحب سبک، تمام و کمال، در کنار شما هستیم.

اسکن سه بعدی

واحد طراحی رایمانیک با در اختیار داشتن دستگاه مجهز اپتیک یا اسکنر سه بعدی، برای انجام عملیات مهندسی معکوس قطعات صنعتی و محصولات پلاستیکی شما، آماده‌ی خدمتگذاری به صنعتگران محترم می‌باشد. شما می‌توانید با این امکان، بدون دخالت دست و ابزار اندازه‌گیری کارگاهی، دقیق‌ترین اندازه گیری از نمونه محصول موجود را با تشکیل ابر نقاط در نرم افزارهای مخصوص طراحی صنعتی به دست آورید. طراحان ما با انجام عملیات سطح سازی، با استفاده از ابر نقاط به دست آمده، طرح سه بعدی و کاربردی را برای انجام عملیات بعدی، مانند تغییرات احتمالی در طراحی قطعات، رفع نواقص موجود در قطعات صنعتی، پرینت سه بعدی محصول مورد نظر و البته طراحی قالب پلاستیک، آماده می‌سازند. به طور کلی مهندسی معکوس و اسکن سه بعدی قطعات صنعتی و محصولات پلاستیکی، در امر طراحی محصول، سرعت، دقت و کیفیت بیشتر را به صنعتگران، ارزانی داشته است.

پرینت سه بعدی

دستگاه پرینتر سه بعدی این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا پیش از متحمل شدن هزینه‌های مربوط به ساخت قالب بادی پلاستیک یا قالب تزریق پلاستیک، نمونه‌ای قابل لمس از ایده و محصول خود داشته باشید. این دستگاه برای نمونه‌سازی سریع قطعات صنعتی به خصوص قطعات پلاستیکی بسیار کاربردی می‌باشد و شما می‌توانید ایده یا محصول پلاستیکی را با همان جنس پلاستیک مورد نظر به دست بگیرید و در پی رفع نواقص احتمالی ظاهری و فنی آن قبل از ساخت قالب پلاستیک برآیید. به عنوان مثال اگر محصول طراحی شده‌ی شما یک بطری پلاستیکی باشد شما می‌توانید تناسب سطح لیبل آن را با لیبل محصول نهایی خود امتحان نمایید یا حجم بطری را مورد سنجش قرار دهید. یا مثلاً اگر ایده‌ی شما شامل دو یا چند قطعه‌ی قابل مونتاژ باشد، این امکان را دارید تا با انجام هزینه‌ای اندک، نمونه‌سازی این قطعات را انجام و عملکرد آنها را در حالت مونتاژ بررسی نمایید. رایمانیک در کنار شماست تا با اصولی‌ترین و منطقی‌ترین پیشنهادها از طراحی محصول پلاستیک تا تولید قطعه، از هزینه‌های اضافی شما جلوگیری نماید.