واحد آموزش رایمانیک، با استفاده از توانمندی، تجربه و دانش پرسنل خود، دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌نماید. این دوره‌های آموزشی که مبتنی بر مباحث مرتبط با قالبسازی و تولید پلاستیک می‌باشد، بر روی آموزش نیروی کار متخصص برای آینده‌‌ی صنعت در ایران تمرکز دارد.

عمده آموزش‌های ما در زمینه‌ی قالبسازی عبارتند از آموزش کار با دستگاه تراش، آموزش کار با دستگاه فرز، آموزش کار با دستگاه فرز CNC و آموزش کار با دیگر دستگاه‌های قالبسازی می‌باشد. همچنین آموزش نقشه‌خوانی، جداول استاندارد، شناخت انواع فولاد و آموزش عملی قالبسازی پلاستیک، از دیگر آموزش‌ها در زمینه‌ی قالبسازی می‌باشند.

همچنین آموزش‌های ما در زمینه‌ی تولید پلاستیک عبارتند از آموزش انواع پلیمر و خواص آن‌ها، آموزش کار فنی با دستگاه‌های تولید پلاستیک با توضیح زمینه‌ای در مورد هیدرولیک، پنوماتیک و الکترونیک کاربردی در دستگاه‌های پلاستیک، ایمنی در سالن تولید، آموزش نگهداری و تعمیرات دستگاه و قالب پلاستیک، آموزش کنترل کیفیت در سالن تولید پلاستیک و آموزش عیب‌یابی قطعات پلاستیک همراه با راهکار حل آن، می‌باشند.

برگزاری دوره‌ها در فضای مجازی و وبسایت رایمانیک، اطلاع رسانی می‌گردند و آموزش‌های کارگاهی عملی، همراه با بیمه‌ی هنرجویان برگزار می‌گردد. ضمناً برخی از دوره‌ها با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌گردند و پس از پایان دوره، آزمون کتبی و عملی برگزار و با اخذ نمره‌ی قبولی، به هنرجویان عزیز، مدرک فنی و حرفه‌ای اعطا می‌گردد.