طراحی صنعتی، اولین و اصلی‌ترین مرحله‌ی رسیدن شما به اهدافی است که برای تولید یک محصول پلاستیکی، ایده‌پردازی نموده‌اید. برای اجرایی شدن ایده‌ی تولید یک محصول پلاستیکی، ابتدا می‌بایست کلیه‌ی حساسیت‌های شما از لحاظ فرم ظاهری، نوع کاربری و حجم قطعه‌ی پلاستیکی مورد نظر، روش چیدمان آن در شلف فروشگاه‌ها، جنسیت و حتی گروه سنی شخصی که قرار است از این محصول پلاستیکی استفاده نماید و دیگر عوامل دخیل در کاربری و بازاریابی بهتر محصول نهایی، مشخص گردد. با طراحی دستی محصول پلاستیکی و نزدیک شدن به آنچه در ذهن خود پرورانده‌اید، برای طراحی آن به کمک نرم افزارهای طراحی صنعتی باید اقدام نمایید.

طراحی محصول پلاستیکی

گروه طراحی رایمانیک با تجربه و شناخت کاملی که از فرآیندهای قالبسازی پلاستیک و تولید محصول پلاستیکی دارد، با بهره‌گیری از نرم افزارهای Solid Works و Catia، طرح قابل اجرای ایده‌ی شما را در فضای سه بعدی، دو بعدی و اسمبلی، طراحی می‌نماید. گروه طراحی رایمانیک این قابلیت را دارد که از روی یک یا چند عکس که شما از محصولی خاص با موبایلتان گرفته‌اید، محصول شما را طراحی و ایده‌های شما را روی آن پیاده‌سازی نماید.

اسکن سه بعدی

همچنین اگر نیاز به طراحی محصول پلاستیکی به روش مهندسی معکوس یا به روز کردن طرح محصولی قدیمی را دارید، با بهره‌گیری از دستگاه اسکنر سه بعدی می‌توانیم عملیات مهندسی معکوس را اجرا نموده و با نرم افزارهای نام برده شده، شما را به خواسته‌یتان برسانیم.

پرینت سه بعدی

قبل از طراحی و ساخت قالب بادی پلاستیک یا قالب تزریق پلاستیک مورد نظر، شما باید اطمینانی کامل از آنچه در طراحی محصول پلاستیکی انجام شده، حاصل نمایید. برای این مهم، نیاز به لمس و مشاهده‌ی محصول نهایی می‌باشد. با امکان بهره‌گیری از دستگاه پرینتر سه بعدی، واحد طراحی رایمانیک، نمونه سازی سریع محصول پلاستیکی شما را با همان متریال پلاستیک مورد نظر، ممکن می‌سازد.

طراحی قالب پلاستیک

برای طراحی قالب بادی پلاستیک و قالب تزریق پلاستیک، علاوه بر توانایی کار با نرم افزارهای طراحی صنعتی، شخص طراح باید با مکانیزم‌های مناسب هر قالب پلاستیک، فرآیندهای ماشینکاری و ساخت قالب تزریق پلاستیک و قالب بادی پلاستیک و همچنین روش تولید محصول پلاستیکی با دستگاه‌های بادی و تزریق پلاستیک آشنایی کامل داشته باشد. به بیانی دیگر طراح می‌بایست در امر ساخت و تولید قالب پلاستیک و محصول پلاستیکی، یک متخصص باشد. طراحان ما با اشراف کامل به ماشین ابزار و فرآیندهای ساخت و تولید، بهترین و مناسب‌ترین قالب‌ها را طراحی و به واحد قالبسازی رایمانیک ارجاع می‌نمایند که این امر به بالا بردن کیفیت و سرعت در ساخت قالب پلاستیک و تولید محصول پلاستیکی منتهی می‌گردد.

طراحی قطعات صنعتی

واحد طراحی رایمانیک با طراحی انواع قطعات صنعتی در خدمت شماست. ما با تجربه‌ای ارزشمند که در سال‌های فعالیت خود به دست آورده‌ایم و با اتکا به دانش متخصصین طراحی رایمانیک، شناخت کاملی نسبت به ماشین‌آلات صنعتی به دست آورده‌ایم و می‌توانیم علاوه بر طراحی قطعات صنعتی مربوط به ماشین‌آلات تولید پلاستیک و قالب‌های تزریقی و بادی پلاستیک، با طراحی انواع مکانیزم‌های صنعتی قابل استفاده در ماشین‌سازی و صنایع مختلف، ساخت جیگ و فیکسچر و قطعات یدکی و قابل استفاده در واحدهای تعمیر و نگهداری کارخانه‌های تولیدی، و… در خدمت شما عزیزان باشیم.